Komputery poleasingowe stają się coraz bardziej popularne, bo łączą w sobie kilka cech szczególnie ważnych dla konsumentów. Są tanie, jako sprzęt klasy biznesowej charakteryzują się wysoką jakością, a mają znakomite parametry i w pełni spełniają potrzeby przeciętnych użytkowników.
- Jakość. Sprzęt poleasingowy to zwykle komputery, laptopy, różnego rodzaju akcesoria peryferyjne, które w leasing brały firmy. Zazwyczaj dotyczy to podmiotów wyspecjalizowanych – zajmujących się bardzo konkretnym sektorem działań, a więc potrzebującymi sprzętu wysokiej klasy. Leasing jest dla nich optymalnym rozwiązaniem zapewniającym komputery czy laptopy z zastosowaniem najnowszych technologii. Kiedy umowa dobiega końca, zostają one sprzętem poleasingowym – a więc cechującym się ciągle bardzo wysoką jakością i parametrami. Komputery poleasingowe sygnowane przez HP czy DELL są bowiem atrakcyjne dla konsumentów właśnie ze względu na grupę docelową, dla której się je tworzy – to zazwyczaj produkty z najwyższej półki i klasy biznesowej. Można w nich liczyć na wysoką jakość wykonania, ponadprzeciętną wydajność i znakomitą żywotność.
- Koszty. Według analiz Polskiego Związku Leasingu najczęściej kupowanymi towarami z tego sektora są laptopy, komputery stacjonarne oraz notebooki. Można jednak oczywiście sięgać też po inne elementy wyposażenia biur czy firm – chociażby poszczególne elementy, dyski lub monitory. Wszystkie cechuje jedno – niska cena. Często w ofercie sprzętu poleasingowego znaleźć można laptopy czy też całe zestawy komputerów o ponadprzeciętnych parametrach i warte – jeszcze kilka lat temu – nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dziś można je kupić za nawet mniej niż połowę pierwotnej ceny. Szacuje się, iż wartość zakupionego sprzętu spada w ciągu zaledwie kilku miesięcy już o 15-20 procent.
- Czas. 2 lata – dla przeciętnego użytkownika komputera to bardzo niewiele. Według badań, średnio korzystamy z komputerów czy laptopów przez 6-7 sezonów. Wiele zależy oczywiście od stopnia ich wykorzystania czy też poprawnej konserwacji. Komputery lub notebooki bądź monitory mające za sobą tylko dwa lata użytkowania – tak zazwyczaj jest w przypadku sprzetu poleasingowanego – można uznać wręcz za nowe i w pełni wystarczające potrzebom domowników.
- Bezpieczeństwo. Sprzęt poleasingowy trafia do kolejnego etapu sprzedaży tylko z jednego powodu: firmy biorące udział w pościgu nowych technologii potrzebują coraz to nowszych i mocniejszych jednostek. Przeciętny użytkownik w owym wyścigu brać udziału nie musi. Każdy komputer poleasingowy przechodzi dokładne testy, poddawany jest drobiazgowym analizom mającym potwierdzić jego wysoką jakość. Kupując notebook po leasingu można być więc pewnym, iż jest on sprzętem w pełni bezpiecznym. Komputery najważniejszych marek – HP czy DELL – są kompletowane w wyspecjalizowanych zakładach, co wyklucza niekompetencję i brak wiedzy ze strony techników.
- Gwarancja. Sprzęt poleasingowy obejmowany jest nią standardowo. Cześci często bywają wymieniane na fabrycznie nowe w związku ze zużyciem – można wtedy liczyć na markowy sprzęt.
Tanie laptopy i inny sprzęt elektroniczny pochodzenia powystawowego znajdziesz w sklepie Malanet
Komputery poleasingowe – skąd ich popularność?