Jak bezpiecznie przewozić laptopa?

Laptopy dzięki swej mobilności przebiły popularnością komputery stacjonarne. Zabieramy go ze sobą do pracy, na uczelnię czy wyjazdy. Mobilność to ogromny atut, ale nie zapominajmy o odpowiednim transporcie sprzętu elektronicznego.

  • Dedykowana torba lub plecak

Ważne, aby akcesoria były dedykowane do danego sprzętu i jego wymiarów. Zbyt duża torba czy plecak sprawi, że urządzenie będzie się przemieszczać wewnątrz pokrowca. Wybór pomiędzy dwoma najpopularniejszymi transporterami jest zależny tylko od naszych preferencji. W dedykowanych sprzętach mieści się specjalna przegroda wzmocniona gąbką lub pianką. Dodatkowo, dzięki użytkowaniu transportera do laptopa, mamy gdzie schować zasilacz oraz dodatkowe gadżety np. myszkę lub dysk zewnętrzny.

  • Odpowiednie ułożenie laptopa

Wbrew naszemu postrzeganiu, przewozić laptopa powinniśmy w pozycji pionowej. Ten sposób transportu, zmniejsza ilość drgań, które są przenoszone na urządzenie w trakcie jazdy i mogłyby spowodować uszkodzenia na matrycy lub dysku twardym.

  • Zawsze w bagażu podręcznym

Lecisz samolotem i zastanawiasz się nad tym, gdzie umieścić swojego laptopa? Bierz pod uwagę tylko bagaż podręczny. Nad takim ekwipunkiem mamy pełną kontrolę. Przewożenie sprzętu w bagażu rejestrowanym, nawet w usztywnianej walizce, wiąże się z ryzykiem uszkodzenia np. delikatnej matrycy.

  • Wyłączaj urządzenie

Pamiętajmy o tym, żeby w trakcie transportu urządzenie było wyłączone, a nie uśpione. Włączony laptop narażony jest na przegrzanie, co może doprowadzić do uszkodzenia dysku twardego.

  • Odłącz wszystkie urządzenia zewnętrzne

Unikaj transportu sprzętu z podłączonym zasilaczem, myszką czy pendrivem. W takich przypadkach urządzenia zewnętrzne podpięte pod porty USB mogą uszkodzić gniazdo lub spowodować zwarcie.

Skontaktuj się z nami

Nie możemy odpowiedzieć w tej chwili. Wyślij do nas swoją wiadomość, a my odpowiemy tobie najszybciej jak to będzie możliwe. We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt