Jak wybrać idealnego taniego laptopa

Dobry laptop powinien być w pełni funkcjonalny, dysponować sporymi zasobami, niemałą ilością złączy i zapewniać efektywność, ale i efektowność. Jak wybrać najlepszego notebooka dla Twoich potrzeb?

Kupno laptopa wymaga szerokiej analizy potrzeb i możliwości – a wszystko to w kontekście zazwyczaj ograniczonego budżetu. Sklepy elektroniczne ze sprzętem komputerowym – w których można kupić nie tylko notebooki, ale i monitory, konsole XBOX czy tablety – oferują zawsze sporo modeli. Jak wybrać odpowiedni laptop tak, by nie poczuć po zakupach rozczarowania?

Laptopy w sklepie – na co zwrócić uwagę?

Na laptopy można oczywiście patrzeć przez pryzmat kolorów, estetyki, ogólnych wrażeń estetycznych. Jednak dobry laptop przede wszystkim musi zapewniać szybką, bezproblemową pracę oraz satysfakcjonującą rozrywkę. I pod tym kątem należy przeanalizować wszystkie ich zalety oraz wady.

Sprzedaż laptopów rośnie lawinowo. Są coraz bardziej wykorzystywane, więc coraz chętniej wymieniamy je na nowsze modele. Okazje, promocje, niskie ceny powodujące, że tanie komputery stają się codziennością – wszystko to niezmiernie kusi klientów z całego kraju.

Dobry laptop – nie warto na nim oszczędzać

Zakup laptopa poprzedź zawsze analizą jego możliwości. Często lekceważoną kwestią – niestety to błąd – jest ilość portów USB. Podpinamy do nich coraz więcej. Ważne, by laptop miał nie tylko sporo portów, ale i rozsądnie rozmieszczonych. Zgrupowanie ich w jednym miejscu będzie nad wyraz irytujące – pojawią się problemy z przypinaniem pendrive czy innego urządzenia. Im szersze wyposażenie laptopa w możliwości łączności – tym lepiej dla użytkownika. HDMI, USB, miejsce na karty pamięci – to wszystko ma znaczenie.

Dobry laptop to oczywiście szybki i wydajny procesor. Świetnym wyborem są obecnie modele Intela (5,7) , jednak można też szukać wśród bardziej ekonomicznych rozwiązań. Wiele zależy od tego, jak laptop będzie wykorzystywany – komputer gameing’owy wymaga całkowicie innej specyfikacji niż komputer, który jest przeznaczony dla dziecka dopiero poznającego świat elektronicznych urządzeń jakże dominujących w naszej codzienności. Jeśli więc planujesz zakup laptopa, który ma być jesiennym prezentem dla ucznia I klasy szkoły podstawowej – pierwszym własnym, służącym do stopniowego wdrażania się w cybernetyczne realia – nie przesadzaj z nadmiarem techniki. Większości zasobów wykorzystać się nie da, za to koszty mogą okazać się nazbyt wysokie. Lepszym rozwiązaniem będzie w takiej sytuacji tani laptop powystawowy. Ich cena zwykle obniżana jest ze względu na uszkodzenia opakowań lub politykę wyprzedażową.

Sklep elektroniczny z gwarancją produktów

Jaką pamięć powinien mieć dobry laptop? To również kwestia indywidualnych potrzeb. 8 GB pamięci RAM wystarczy do prac graficznych. Przy standardowym wykorzystywaniu komputera, wielu osobom wystarczy nawet połowa tych zasobów. Oczywiście – im lepsze parametry, tym większy komfort. Pojemność pamięci jest więc kwestią całkowicie indywidualną.

Kupując komputer trzeba koniecznie zwrócić uwagę na zabezpieczenie – nie samego laptopa, ale swoich praw do ewentualnych roszczeń. Dobry laptop sprzedawany przez pewny sklep internetowy z komputerami zawsze posiada gwarancję – komputery i inny sprzęt z e-sklepu Malanet to zawsze roczna gwarancja.

Skontaktuj się z nami

Nie możemy odpowiedzieć w tej chwili. Wyślij do nas swoją wiadomość, a my odpowiemy tobie najszybciej jak to będzie możliwe. We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt