PlayStation VR – wirtualna rzeczywistość skryta w goglach

PS VRGogle SONY PlayStation VR reklamowane były jako wejście w prawdziwie wirtualną rzeczywistość. I rzeczywiście, słowa te nie były przesadą. Choć w założeniach mają być to gogle tanie i – poniekąd – dla mas, owa masowość nie ogranicza jakości.

Gogle PlayStation VR to nowa jakość w świecie cyfrowej rozrywki. Umożliwiają wejście w samo centrum gry, uczestniczenie w danej akcji będąc jeszcze bardziej zaangażowanym niż w dotychczasowych technologiach. To nie sterowanie z poziomu własnej kanapy i choćby najszerszego ekranu. To absolutna rezygnacja z otoczenia na rzecz tego, co dzieje się za soczewkami gogli.

PlayStation lubi robić technologiczne kroki naprzód. Dzięki PS VR wykracza poza granice ekranu i pozwala na jeszcze bardziej efektywne obcowanie z każdą grą. Gracze korzystający z konsoli mogą odnieść wrażenie, że zanurzają się w realiach wykreowanych przez kreatywność programistów. Przestrzenie, upływający czas, odczuwalna presja podczas danej misji – wszystko to jest jeszcze większym impulsem niż przy tradycyjnym PlayStation. Realistyczne doznania są na wyciągnięcie – dosłownie – ręki.

Łatwość konfiguracji – wystarczy chwila

PlayStation VRPlayStation VR to nowość, ale prosta w konfiguracji – co w przypadku urządzeń VR nie jest wcale regułą. Miłośnicy konsol docenią fakt nieskomplikowanej instalacji. PlayStation VR nie wymaga czasochłonnych zabiegów; wystarczy jedynie szybka instalacja z konsolą, by przenieść się w jakże atrakcyjną rzeczywistość wirtualną.

Kiedy PlayStation VR weszlo na rynek, uwagę zwrócono m.in. na wagę. To 0,6 kg – nieco więcej niż np. w goglach HTC. Te są najcięższe na rynku. To jednak nieodczuwalne – dobrze rozłożony środek ciężkości czyni z gogli urządzenie zaskakująco lekkie w odbiorze w porównaniu do potencjalnej masy. PS VR okazują się więc wygodne, komfortowe w odbiorze. Duże znaczenie ma z pewnością ich wykończenie. Jest elastyczne, dobrze  dopasowuje się do ciała. Gogle nie są więc ani za luźne – co wiązałoby się z irytującymi odczuciami – ani też ciasne i nazbyt mocno przylegające do skóry.

Gogle to 187 mm szerokości, 185 wysokości i 277 długości – takie wymiary pozwalają na zastosowanie najlepszej technologii przy pełnym komforcie użytkowania Playstation VR.

PlayStation VR, czyli odczucia bardzo realistyczne

PlayStation VRTesterzy PlayStation VR zwracają uwagę na realność prezentowanego obrazu. Choć PS VR uznaje się za gogle masowe – dzięki temu stosunkowo tanie i w atrakcyjnej cenie szczególnie w ofercie sklepu Malanet – owa masowość nie ogranicza w żadnym stopniu jakości. PlayStation VR precyzyjnie i wiernie oddaje kolory – prezentuje je naturalnie, bez cyfrowej otoczki. Wirtualna rzeczywistość nie jest w tym przypadku w żadnym stopniu przejaskrawiona. O realistyczne odczucia dba również system czujników – m.in. sześcioosiowy system wykrywania ruchu oparty na trzyosiowym żyroskopie i przyspieszeniomierzu.

Niewątpliwą zaletą PlayStation VR są spore możliwości cyfrowej rozrywki. Już przy okazji kampanii promocyjnej tego urządzenia Sony przedstawiło listę kilkudziesięciu gier dedykowanych właśnie na gogle. Nie są to proste  rozwiązania technologiczne, a gry o niemałym potencjale odbioru – szczegółowe, dobrze dostosowane do charakteru PS VR.

Zobacz wszystkie akcesoria do konsoli w ofercie e-sklepu Malanet.

Skontaktuj się z nami

Nie możemy odpowiedzieć w tej chwili. Wyślij do nas swoją wiadomość, a my odpowiemy tobie najszybciej jak to będzie możliwe. We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt